Prima editie a DHS Corvin MTB s-a desfasurat pe data de 16 iulie 2011, Castelul Corvinilor din Hunedoara fiind gazda evenimentului. Au fost organizate 3 trasee, cu lungimi si dificultati diferite – HOBBY, RACE si ELITE, concurentii fiind impartiti in mai multe grupe. Fondul de premiere a fost in valoare de 60.000 lei, constand atat in bani cat si in produse.
Evenimentul s-a incheiat cu un comcert sustinut de Suie Paparude.

_DSC1770
1
DSC_0262
DSC_0532
DSC_0534
DSC_0534
DSC_0542
DSC_0585
DSC_0599
DSC_0601

Traseul ELITE a avut o lungime totala de 85 km, cu o diferenta de nivel de 2110 m. La START s-au inscris 32 de concurenti.
Traseul RACE a avut o lungime totala de 55 km, cu o diferenta de nivel de 1520 m. La START s-au inscris 164 de concurenti.
Traseul HOBBY a avut o lungime totala de 30 km cu o diferenta de nivel de 680 m. La START s-au inscris 242 concurenti.

Trasee_01
Trasee_02
Trasee_03
Trasee_04
Trasee_06
Trasee_07
Trasee_08
Trasee_09
Trasee_10
Trasee_11
Trasee_12
Trasee_13
Trasee_14
Trasee_15
Trasee_16
Trasee_17
Trasee_18
Trasee_19
Trasee_20
Trasee_21
Trasee_22
Trasee_23
Trasee_24
Trasee_25
Trasee_26
Trasee_27
Trasee_28
Trasee_29
Trasee_30
Traseul ELITE
Clasamentul final :

Grupa masculin 18-29 ani :

Locul 1 – Ujfalvi Attila – numar concurs 609 – echipa Master Ski&Bike Club – timp 4:41:34.8
Locul 2 – Kelemen Arpad – numar concurs 629 – timp 4:49:46.0
Locul 3 – Madaras Attila – numar concurs 608 – echipa Tusnad Cycling Team – timp 4:54:38.6

Grupa masculin 30-40 ani

Locul 1 – Ciocan Alexandru – numar concurs 619 – echipa Dinamo – timp 4:36:54.6
Locul 2 – Ionascu Marius – numar concurs 628 – echipa DHS Tibiscus Team – timp 4:52:45.7
Locul 3 – Ianos Andrei – numar concurs 612 – echipa Pro Cycling Geiger Team – timp 4:58:34.7

Grupa Elite fete 18-29 ani :

Locul 1 – Trif Linda Eva – numar concurs 600 – echipa Garage Racing – timp 6:37:58.1

Traseul RACE
Clasamentul final :

Grupa masculin 18-25 ani

Locul 1 – Bogdanescu Laurentiu – numar concurs 428 – echipa DHS Tibiscus Team – timp 3:09:55.1
Locul 2 – Manea Rares Iulian – numar concurs 564 – echipa DHS Tibiscus Team – timp – 3:21:46.3
Locul 3 – Rusu Mihail Gabriel – numar concurs 581 – timp 3:22:15.0

Grupa masculin 26-35 ani

Locul 1 – Frunzeanu Marian – numar concurs 569 – timp 3:08:11.0
Locul 2 – Apa Laszlo Ferencz – numar concurs 555 – timp 3:27:33.3
Locul 3 – Ragobete Marius – numar concurs 467 – echipa DHS Tibiscus Team – timp 3:30:42.1

Grupa masculin 36-45 ani

Locul 1 – Sarosi Francisc – numar concurs 531 – echipa Pro Cycling Geiger Team – timp 3:08:12.7
Locul 2 – Balazs Sandor – numar concurs 502 – echipa Rock Machine – timp 3:10:43.4
Locul 3 – Mircea Gustav-Robert – numar concurs 554 – timp 3:22:39.4

Grupa masculin peste 45 ani

Locul 1 – Plumbota Nicusor – numar concurs 556 – timp 4:07:04.4
Locul 2 – Speth Ladislau – numar concurs 546 – echipa DHS Tibiscus Team – timp 4:09:30.4
Locul 3 – Ghitoc Liviu – numar concurs 547 – timp 4:13:52.1

Grupa feminine ( Open )

Locul 1 – Fodor Elena – numar concurs 560 – timp 4:05:10.3
Locul 2 – Curuta Anda – numar concurs 407 – echipa Pro Cycling Geiger Team – timp 4:07:10.9
Locul 3 – Covaciu Ramona – numar concurs 510 – echipa DHS Tibiscus Team – timp 4:41:50.4

Traseul HOBBY
Clasamentul final :

Grupa masculin 14-17 ani

Locul 1 – Vlad Bogdan – numar concurs 174 – echipa C.S.Olimpic Campulung – timp 1:34:14.6
Locul 2 – Clivet Bogdan-Mihai – numar concurs 173 – echipa DHS Tibiscus Team – timp 1:37:12.7
Locul 3 – Crivineantu Catalin – numar concurs 170 – echipa DHS Tibiscus Team – timp 1:37:41.8

Grupa masculin 18-25 ani

Locul 1 – Pufan Alexandru – numar concurs 186 – echipa DHS Tibiscus Team – timp 1:34:14.6
Locul 2 – Paraschivu Sergiu – numar concurs 180 – echipa Maros Sport – timp 1:35:57.9
Locul 3 – Kovacs Gergo – numar concurs 180 – echipa DHS Tibiscus Team – timp 1:36:11.4

Grupa masculin 26-35 ani

Locul 1 – Szigyarto Laszlo – numar concurs 254 – echipa Laurus Team – timp 1:37:35.2
Locul 2 – Irimie Dan Liviu – numar concurs 220 – timp 1:38:29.8
Locul 3 – Indrei Alin – numar concurs 255 –echipa Personal Pocket – timp 1:40:15.1

Grupa masculin 36-45 ani

Locul 1 – Balia Tiziano – numar concurs 262 – echipa DHS Tibiscus Team – timp 1:38:50.6
Locul 2 – Timpurita Mihai – numar concurs 341 – timp 1:39:32.7
Locul 3 – Tanase Ovidiu – numar concurs 285 – echipa Pro Cycling Geiger Team- timp 1:39:41.9

Grupa feminin 14-25 ani

Locul 1 – Gyurka Zsuzsaeicu – numar concurs 131 – timp 1:51:15.3
Locul 2 – Plumbota Vanessa – numar concurs 102 – echipa DHS Tibiscus Team – timp 2:11:59.2
Locul 3 – Kovacs Anita – numar concurs 109 – echipa DHS Tibiscus Team – timp 2:18:21.7

Grupa feminin 26-35 ani

Locul 1 – Zeicu Andreea – numar concurs 131 – echipa Pro Cycling Geiger Team – timp 2:03:52.2
Locul 2 – Zvanca Raluca – numar consurs 127 – echipa DHS Tibiscus Team – timp 2:10:00.7
Locul 3 – Miklos ERzsebet – numar concurs 343 – timp 2:15:41.5

Grupa feminin 36-46 ani

Locul 1 – Cseh Simona – numar concurs 147 – echipa Buff Teamplus Adventure – echipa 2:34:40.6
Locul 2 – Szigyarto Kornelia – numar concurs 144 – echipa Laurus – timp 3:04:10.2
Locul 3 – Luisa Maria Olteanu – numar concurs 300 – timp 3:08:24.6

1
2
512-12-ciocan-medium1
IMG_0879
IMG_0881
IMG_0888
IMG_0892
IMG_0898
IMG_0899
IMG_0909
IMG_0910
IMG_0913
IMG_0918
IMG_0927
IMG_0935
IMG_0938
IMG_0945
IMG_0946
IMG_0952
IMG_0958
IMG_0970
IMG_0982
IMG_0983
IMG_0987
IMG_1004
IMG_1005
IMG_1013
IMG_1024
IMG_1085
IMG_1123
IMG_1125
IMG_1133
IMG_1160
IMG_1164
IMG_1177
IMG_1201
IMG_1202
IMG_1211
IMG_1215
IMG_1228
IMG_1229
IMG_1245
IMG_1254
IMG_1261
IMG_1265
IMG_1266