A II-a editie a DHS CORVIN MTB s-a desfasurat in data de 30 iulie 2012, Castelul Corvinilor fiind gazda evenimentului. Au fost organizate 3 trasee, cu lungimi si dificultati diferite – HOBBY, RACE si ELITE, concurentii fiind repartizati in 12 grupe de premiere. Fondul de premiere a fost in valoare de 64.000 lei, atat premii in produse cat si in bani. Evenimentul s-a incheiat cu un After Party sustinut de trupa ROA si DJ-ii Inkjektah si K’lu.

scurt istoric_1
scurt istoric_2
scurt istoric_3
scurt istoric_4
scurt istoric_5
scurt istoric_6
scurt istoric_7
scurt istoric_8
scurt istoric_9
scurt istoric_10
scurt istoric_11
scurt istoric_12
scurt istoric_13
scurt istoric_14
scurt istoric_15
scurt istoric_16
scurt istoric_17
scurt istoric_18
scurt istoric_19
scurt istoric_20
scurt istoric_21
scurt istoric_22
SONY DSC
SONY DSC
SONY DSC
SONY DSC
SONY DSC
SONY DSC
SONY DSC
SONY DSC
SONY DSC
SONY DSC
SONY DSC
SONY DSC
SONY DSC
SONY DSC
SONY DSC
SONY DSC
SONY DSC

Traseul ELITE a avut o lungime totala de 93 km, cu o diferenta de nivel de 2370 m. La START s-au inscris 46 de concurenti.
Traseul RACE a avut o lungime totala de 64 km, cu o diferenta de nivel de 1770 m. La START s-au inscris 173 de concurenti.
Traseul HOBBY a avut o lungime totala de 29 km cu o diferenta de nivel de 660 m. La START s-au inscris 271 concurenti.
trasee_1
trasee_2
trasee_3
trasee_4
trasee_5
trasee_6
trasee_7
trasee_8
trasee_9
trasee_10
trasee_11
trasee_12
trasee_13
trasee_14
trasee_15
trasee_16
trasee_18
trasee_18
trasee_19
trasee_20
trasee_21
trasee_22
trasee_23
trasee_24
trasee_25
trasee_26
trasee_27
trasee_28
trasee_29
trasee_30
trasee_31
trasee_32
trasee_33
trasee_34
trasee_35
trasee_36
trasee_37
trasee_38
trasee_39
trasee_40
trasee_41
trasee_42
trasee_43
trasee_44
trasee_45
trasee_46
trasee_47
trasee_48
trasee_49
trasee_50
trasee_51
trasee_52
trasee_53
trasee_54
trasee_55
trasee_56
trasee_57
trasee_58
trasee_59
trasee_60
trasee_61
trasee_62
trasee_63
trasee_64
trasee_65
trasee_66
trasee_67
trasee_68
trasee_69
trasee_70
trasee_71
trasee_72
trasee_73
trasee_74
trasee_75
trasee_76
trasee_77
trasee_78
trasee_79
trasee_80
trasee_81
trasee_82
trasee_83
trasee_84
trasee_85
Traseul ELITE
Clasamentul final :

Grupa masculin 18-29 ani :

Locul 1 – Kelemen Arpad – numar concurs 727 – echipa Rock Machine – timp 4:59:08.9
Locul 2 – Petrache Marius – numar concurs 726 – echipa Felt-Sidi MTB Team – timp 5:22:44.4
Locul 3 – Mocanu Eugen – numar concurs 706 – echipa Iasi Bike – timp 5:25:30.7

Grupa masculin 30-40 ani

Locul 1 – Cleppe Wouter – numar concurs 718 – echipa RAM bikes – timp 4:42:50.9
Locul 2 – Oprea Tudor – numar concurs 713 – echipa Pro Cycling Geiger Team – timp 5:00:47.0
Locul 3 – Ionascu Marius – numar concurs 715 – echipa DHS Tibiscus Team – timp 5:01:01.3

Grupa masculin peste 40 ani

1Mircea Gustav Robert – numar concurs 707 – echipa NoMad Merida Racing – timp 5:51:37.3

Traseul RACE
Clasamentul final :

Grupa feminin 18-25 ani

Locul 1 – PIRINGER BEATA – numar concurs 512 – echipa Bus – Giant Team – timp 4:46:34.8
Locul 2 – Sandor Andreea – numar concurs 400 – echipa Nomad Merida Racing – timp 4:47:51.3
Locul 3 – Zaban Timea – numar concurs 517 – echipa DHS Tibiscus Team – timp 6:10:42.4

Grupa feminin 26-35 ani

Locul 1 – Covaciu Ramona – numar concurs 523 – echipa DHS Tibiscus Team – timp 5:13:41.1
Locul 2 – Titei Doina – numar concurs 555 – echipa Nomad Merida – timp 6:18:26.6
Locul 3 – Dogaru Anca Eugenia – numar concurs 401 – echipa Bikeaholics – timp 6:39:22.4

Grupa feminin 36-45 ani

Locul 1 – Sarkany Kinga – numar concurs 457 – echipa Real Bike – timp 4:48:23.6
Locul 2 – Zamfira Ioana – numar concurs 404 – timp 6:38:19.9

Grupa masculin 18-25 ani

Locul 1 – Popovici Georgian – numar concurs 486 – echipa Conpet Felt Sidi MTB – timp 3:51:31.7
Locul 2 – Gandila Fabian – numar concurs 468 – echipa Pro Cycling Geiger Team – timp 3:59:45.6
Locul 3 – Popa Andrei – numar concurs 511 – echipa Bus Giant Team – timp 4:00:45.8

Grupa masculin 26-35 ani

Locul 1 – Manea Rares Iulian – numar concurs 463 – echipa DHS Tibiscus Team – timp 3:29:01.4
Locul 2 – Radu Tudor – numar concurs 524 – echipa Maros Sport – timp 3:34:53.7
Locul 3 – Frunzeanu Marian – numar concurs 538 – echipa Giant Team – timp 3:43:36.3

Grupa masculin 36-45 ani

Locul 1 – Sarosi Francisc – numar concurs 466 – echipa Pro Cycling Geiger Team – timp 3:50:39.0
Locul 2 – Vasiliu Mihai – numar concurs 456 – echipa Real Bike – timp 3:58:30.0
Locul 3 – Grigorescu Filip Ilie – numar concurs 434 – echipa Triton Sport Constanta – timp 4:07:20.9

Grupa masculin peste 46 ani

Locul 1 – Plumbota Nicusor – numar concurs 533 – timp 4:23:08.6
Locul 2 – Speth Ladislau – numar concurs 526 – echipa DHS Tibiscus Team – timp 4:51:05.72
Locul 3 – Răducanu Aurelian-Mihai – numar concurs 455 – timp 5:00:03.3

Traseul HOBBY
Clasamentul final :

Grupa feminin 14-17 ani

Locul 1 – Gyurka Zsuzsu – numar concurs 297 – echipa Nomad Merida Racing – timp 1:43:22.7
Locul 2 – Lazar Alexandra – numar concurs 256 – echipa Racing Bike Pro – timp 2:21:53.6
Locul 3 – Anghelus Andreea – numar concurs 323 – echipa Cozia Racing Team – timp 2:29:26.0

Grupa feminin 18-25 ani

Locul 1 – Bako Ana Maria – numar concurs 374 – echipa Eke Team Oradea – timp 2:00:38.3
Locul 2 – Andor Anamaria – numar concurs 254 – 2:08:03.6
Locul 3 – Dezso Melinda – numar concurs 102 – echipa Clujul Pedaleaza – timp 2:14:30.6

Grupa feminin 26-35 ani

Locul 1 – Zeicu Andreea – numar concurs 336 – echipa Procycling Geiger Team – timp 2:07:30.7
Locul 2 – Zvanca Raluca – numar concurs 313 – echipa DHS Tibiscus Team – timp 2:12:19.81
Locul 3 – Ianos Delia – numar concurs 231 – timp 2:16:18.1

Grupa feminin 36-45 ani

Locul 1 – Kertesz Adela Claudia – numar concurs 121 – echipa Clujul Pedaleaza – timp 2:57:30.9
Locul 2 – Vezentan Diana – numar concurs 120 – echipa Clujul Pedaleaza – timp 3:09:12.1
Locul 3 – Savulescu Minodora – numar concurs 117 – timp 3:14:17.4

Grupa feminin peste 46 ani

Locul 1 – Voinescu Valentina – numar concurs 367 – timp 2:43:45.8
Locul 2 – Branea Elena – numar concurs 122 – echipa Warf Soft – timp 3:33:45.7

Grupa masculin 14-17 ani

Locul 1 – Radu Darius – numar concurs 307 – echipa DHS Tibiscus Team – timp 1:36:50.9
Locul 2 – Dron George – numar consurs 291 – echipa GEOS Botosani – timp 1:38:30.7
Locul 3 – Balaure Daniel – numar concurs 306 – echipa DHS Tibiscus Team – timp 1:39:58.9

Grupa masculin 18-25 ani

Locul 1 – Buzas Stefan – numar concurs 349 – echipa CS Petrolul Ploiesti – echipa 1:24:58.0
Locul 2 – Sdraila Ionut – numar concurs 339 – echipa Nomad Merida – timp 1:25:24.0
Locul 3 – Tiganescu Bogdan – numar concurs 326 – timp 1:25:33.3

Grupa masculin 26-35 ani

Locul 1 – Rakosy Christian – numar concurs 317 – echipa Garage Racing – timp 1:31:45.3
Locul 2 – Demeter Istvan-Etele – numar concurs 314 – echipa Velosport Oradea – timp 1:31:55.5
Locul 3 – Onica Stefan – numar concurs 318 – timp 1:34:07.5

Grupa masculin 36-45 ani

Locul 1 – Tipurita Mihai – numar concurs 382 – echipa Pro Cycling Geiger Team – timp 1:31:49.9
Locul 2 – Fogoros Florin – numar concurs 338 – timp 1:31:57.4
Locul 3 – Radovici Mircea – numar 234 – echipa Pro Cycling Geiger Team – timp 1:33:36.6

Grupa masculin peste 46 ani

Locul 1 – Petrariu Doru – numar concurs 292 – echipa GEOS Botosani – timp 1:50:26.7
Locul 2 – Karikas Gabor – numar consurs 295 – timp 2:00:05.9
Locul 3 – Buduianu Gabriel – numar concurs 203 – echipa Warp Soft – timp 2:06:33.9

premiere_1
premiere_2
premiere_3
premiere_4
premiere_5
premiere_6
premiere_7
premiere_8
premiere_9
premiere_10
premiere_11
premiere_12
premiere_13
premiere_14
premiere_15
premiere_16
premiere_17
premiere_18
premiere_19
SONY DSC
SONY DSC
SONY DSC
SONY DSC
SONY DSC
SONY DSC
SONY DSC
Cei de la ROA au intretinut atmosfera pana tarziu in noapte.

after party_1
after party_2
after party_3
after party_4
after party_5
after party_6
after party_7
after party_8
after party_9
after party_10
after party_11
SONY DSC
SONY DSC
SONY DSC